Strona glówna  •  Excalibur  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Rejestracja  •   Profil  •  50 ostatnich postów  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj 

Stare ale wciaz jare-dla koneserow 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Wszystko o Ex...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor
Wiadomość
KRS-tian
Administrator

PostWysłany: 20-11-2007 22:40   Odpowiedz z cytatem

Witam fanow wszelkich staroci! Chcialbym zaprezentowac panstwu pare ciekawostek sprzed kilku lat ,m.in niebawem zloze film z Kultury nr2 w 2001 r. (sie usmialismy po latach ogladajac z Grasem:), pare zapomnianych kawalin naszych ,oraz ekipy ktora wystepowala na drugiej KHH czyli ELJOT.Do tego postaram sie zlozyc 3 KHH i wrzucic pare oldschoolowych - wesolych fristajli:).Na poczatek druga zapomniana wersja kawaliny-To skok w tyl czy w przod, ktora zostala nagrana zupelnie spontanicznie.Mysle ze nasz naczelny Rastafarianin bedzie mial na ten temat cos do dodania:D.Milego sluchania zycze.

www.berwi.exfamilia.pl/toskokdwa.mp3

No i kawalina ktora nie przeszla czyli "Zrodlo cierpienia" w oryginalnej wersji.Nawet dzisiaj mi sie zbytnio nie podoba ale coz...w koncu lecimy z archiwum.Dodam tylko ze nie jest nawet poprawnie zarymowana i zlozona.

www.berwi.exfamilia.pl/zrodlo.mp3

Jeden z wielu fristajli nagrany kolo 2000 r.Mix ,jesli dobrze pamietam robiony na sound forge-u.Producent nie wiedzial co to dobry sekwencer Very Happy .Zreszta do pojawienia sie specjalisty MCB malo wiedzial... Wink

www.berwi.exfamilia.pl/slyszalemze.mp3
McB
Administrator

PostWysłany: 21-11-2007 18:27   Odpowiedz z cytatem

KRS-tian napisał:
No i kawalina ktora nie przeszla czyli "Zrodlo cierpienia" w oryginalnej wersji.Nawet dzisiaj mi sie zbytnio nie podoba ale coz...w koncu lecimy z archiwum.Dodam tylko ze nie jest nawet poprawnie zarymowana i zlozona.

www.berwi.exfamilia.pl/zrodlo.mp3

A jak dla mnie jedna z najlepszych produkcji dlatego, iż wiąże się z nią bardzo wiele pozytywnych rzeczy... Widzi mi się ten kawałek nawet po kilku latach i będzie widział nawet za kolejnych lat 50 Smile

KRS-tian napisał:
Jeden z wielu fristajli nagrany kolo 2000 r.Mix ,jesli dobrze pamietam robiony na sound forge-u.Producent nie wiedzial co to dobry sekwencer .Zreszta do pojawienia sie specjalisty MCB malo wiedzial...

www.berwi.exfamilia.pl/slyszalemze.mp3

ZAJEBISTE jednym słowem!!! p.s. nie słyszałem tego, zaskoczenie pozytywne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kurokial

PostWysłany: 21-11-2007 20:48   Odpowiedz z cytatem

fajne Very Happy
PAZUR

PostWysłany: 21-11-2007 22:30   Odpowiedz z cytatem

Moje dwa ulubione rodzynki plus katowany free przy okazji wypijanego wspólnie piwka Wink
"To skok 2" podoba mi się bardziej niż oryginalna produkcja. Taki dobry feeling płynie. Jedno pdejście i to jest to - może nie idealnie ale uwielbiam tą wersję.
"Żródło cierpienia" oryginalna wersja - jarałem się nią strasznie i jaram się dalej - mam w dupie, że błedy itp - pompowałem ten kawałek na full volume mojego sprzętu na Jodłowej i wkurwiałem sie, że sprzęt nie gra głośniej Wink
Freestaj bekowy - dobry SF to dobry SF Cool klasyka i na końcu ten piękny sampel i "human reverse Grasa" po przejęzyczeniu ha ha . Pozdro pozdro
Dobrze, że zapodałeś dla ludzi . YO !!!
KRS-tian
Administrator

PostWysłany: 22-11-2007 13:21   Odpowiedz z cytatem

no dobra "zrodlo" nie jest takie zle ,ale po 1000 przesluchaniu mnie denerwowalo bardziej niz inne produkcje Wink ."To skok..." to chyba najszybciej zrobiona kawalina w historii.Bit polecial, sluchawki zarzucone, program wlaczony i jedno podejscie do calego wokalu.Kiedys to sie mialo forme...
Fristajl pamietam jak dzis.Stalismy z grasem przed blokiem sami (przy piwku oczywiscie) i rozkminialismy jak to sie wszystko zmienia.O tym ze ludzie juz nie wychodza z swoich klaustrofobicznych mieszkan i pedza niewiadomo gdzie i za czym.Do tego sa straszeni telewizyjnymi programami w stylu "Uwaga" czy "997" itd. itp.Skonczylismy rozkminke i do mikrofonow.Oczywiscie jest to jakies 5 min z kilku godz ktore spedzalismy prawie codzien na naszej "tworczosci".Fajnie sie wspomina takie rzeczy i dobrze , ze do dzis dnia potrafimy odwalic maly kabarecik na mikrofonach Very Happy .
KRS-tian
Administrator

PostWysłany: 24-11-2007 19:41   Odpowiedz z cytatem

Nastepne kawaliny to dwie produkcje "eLJot".Do dzis mnie jaraja i szkoda ze chlopaki duzo wiecej nie zrobili.Jak znajde to wrzuce jeszcze kawaline Cinka "Nie poddawaj sie".Kawalina Kozika "Krec sie tasmo krec" chyba nie zostala w koncu nagrana a jak dla nas to byla klasa.Fajnie bylo ja uslyszec po latach zagrana na zywo na Kulturze Hip Hop ktora obecnie przerabiam.Zreszta fajnie bylo wszystkiego posluchac.Az sie z lekka wzruszylismy hehe.

www.berwi.exfamilia.pl/czarnemysli.mp3

www.berwi.exfamilia.pl/historiesiepisze.mp3
PAZUR

PostWysłany: 25-11-2007 11:19   Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam Krystian czy był nagrany jakiś kawałek ELJotów z Telusem ? Teraz nie bardzo pamiętam. Coś mi się kołacze, że był taki kawałek nagrywany ale chyba nie doszedł do skutku ?
KRS-tian
Administrator

PostWysłany: 25-11-2007 12:07   Odpowiedz z cytatem

Byla cala plytka nagrywana u Heniusia bodajze i tam tez mozna bylo uslyszec Telusa i m.in Zimnego:).Pewnie ktos z nich ja ma.
PAZUR

PostWysłany: 25-11-2007 14:35   Odpowiedz z cytatem

Kolejny niepublikowany track EXCALIBUR aka KONTRABANDA - Każdy (mix)

http://www.berwi.exfamilia.pl/excalibur_aka_kontrabanda_-_kazdy_mix.mp3

.
systempalecreka

PostWysłany: 25-11-2007 20:38   Odpowiedz z cytatem

Tak dzialo sie kiedys, na mikrofonach(freestyle) przyjemnie i wiem dobrze dlaczego, po ostatnim Naszym chwilowym pobycie w kraju....
Ziut jak wracalismy razem z Marcinem do domku i ciag wydarzen gdzie przy braku spokoju i szczescia moglo byc roznie hehe...
Takie wlasnie zdarzenia napawaja do naciskania na spust mikrofonu-jak wyzej KRS wspomnial o tym co nadchnienie przynosilo...
Teraz inna rzeczywistosc nastala heh, dla mnie i mojego brata...
SERCE SIE CIESZY GDY SLYSZE TA STARA SZKOLA
musi

PostWysłany: 26-11-2007 21:13   Odpowiedz z cytatem

No to ja tez dorzuce swoje trzy grosze prawdziwe lost tapes na początek B.P.M. czyli ja i Szak na mikrofonie rok produkcji 2001 www.berwi.exfamilia.pl/mrocznastrona.mp3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
musi

PostWysłany: 26-11-2007 21:25   Odpowiedz z cytatem

B.P.M. Hiphopowi terrorysci - 2001 www.berwi.exfamilia.pl/hiphopowiterrorysci.mp3
B.P.M. Hip-Hop akcja www.berwi.exfamilia.pl/hiphopakcja.mp3
Pierwszy kawalek jako B.P.M./W.O.P. Musi i Gajus dokad powracasz www.berwi.exfamilia.pl/dokadpowracasz.mp3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
systempalecreka

PostWysłany: 27-11-2007 19:22   Odpowiedz z cytatem

Dobre ziomuś to ja lubie he he OLDSCHOOL
KRS-tian
Administrator

PostWysłany: 27-11-2007 19:23   Odpowiedz z cytatem

No popatrz tego sie nie spodziewalem Laughing .Dobre dobre w pizdu czysty oldschool.Szaka to jeszcze nie slyszalem na majku.Widzisz ile to trzeba bylo czekac zeby posluchac Wink .Jak ja kocham stary dobry niedorobiony rap...Wczesny minimalizm jakby to powiedzial Maciej Wink .
PAZUR

PostWysłany: 27-11-2007 20:48   Odpowiedz z cytatem

Te produkcje są bardzo fajne - pewnie słuchając je np. 5 lat temu - powiedziałbym że słabe ale dziś słucha się ich bardzo dobrze - w ogóle bekowe teksty i fx wrzuty i sample Wink "Połamane żebra i inne obrażenia - więc uważaj - taki los" Cool I morczny Szak he he dobre dobre Cool
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Wszystko o Ex... Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Opcje 
Zezwolenia Opcje
Kto jest na Forum Nie możesz pisać nowych tematów