Strona glówna  •  Excalibur  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Rejestracja  •   Profil  •  50 ostatnich postów  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj 

ZKMD36 - KONTRAST 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Pliki audio, video, grafika, linki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor
Wiadomość
ZKMD36

PostWysłany: 14-10-2007 21:59   Odpowiedz z cytatem

http://www.zkmd36.com/

ZKMD36 - KONTRAST
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PAZUR

PostWysłany: 15-10-2007 00:17   Odpowiedz z cytatem

ZKMD36 - "KONTRAST" (2007)

Tracklista:

01. Der Anfang
02. M.W.A (feat. Ewa)
03. Is'egal (feat. Ematei Duch)
04. Mein Style
05. Skit 1
06. Zalety I Wady (feat. Ewa, Memero, Wajer)
07. Komm (feat. Eduardo)
08. Instrumental
09. 4 Elementy (feat. DZK, Ematei Duch)
10. Uberfahren
11. Der Brief
12. Prawo Milczenia (feat. Ras Ziut, Wiśnia (TWA))
13. Srassen Leid (feat. Cryzzy Cryss & Indoken)
14. Sein Wille
15. Skit 2
16. Manifest (feat. Kaczmi)
17. BREAK
18. Prosto W Pysk
19. Das Ende
20. EWA Feat. ZKMD - To Nie Ja
21. Manifest (Remix By ViBi) (feat. Kaczmi)

Gościnnie nawijają: EWA, EMATEI DUCH, MEMERO, WAJER, EDUARDO, DZK, RAS ZIUT, WIŚNIA (TWA), CRYZZY CRYSS, INDOKEN, KACZMI.
Bity: ZKMD36 (3,4,6,8,9,12,18 ), DAVE (2,11,19), MERLIN (10), DJ WEEDEE (14), IVAN (16), OER BEATZ (17), FALKONETTI (20), VIBI (21).
TU'ES RECORDS 2007
Projekt okładki: EWA
Jolly_88

PostWysłany: 15-10-2007 19:01   Odpowiedz z cytatem

ZKMD naprawde zajebista płyta a szczegolnie dwa kawałki daja mi silnego kopa adrealinowego. RESPECT za 16 i BONUS z Ewą Elo pozdrowienia "i na temat rapu się wypowiadacie..." <ok> PEACE.
PAZUR

PostWysłany: 16-10-2007 22:58   Odpowiedz z cytatem

Witam. Nowa płyta ZKMD "Kontrast", trzeba było na nią czekać prawie rok bo prawie rok temu ten materiał miał wyjść. Pewnie gdyby wtedy ujrzał światło dzienne miał by inny kształt. Na przykład nie było by "Manifestu" z Kaczmim czy "Prosto w pysk". W każdym razie nielegal jest i śmiga na głośnikach. Zastanawiałem się jaki będzie finał gdyż ZKMD zapowiadał sporo gości i z Polski z Niemiec. Zastanawiałem się czy w takim natężeniu róznych MC nawijających w róznych językach zgrają się tracki w całość. Po przesłuchaniu materiału mogę śmiało powiedzieć, że się zgrało. Dowodem jest na to chociażby track "Is'egal" gdzie ZKMD leci po niemiecku a DUCH w ojczystm języku - efekt wyśmienity. Pozostając dalej przy kwestiach językowych moim zdaniem ZKMD o wiele lepiej wychodzi rapując po niemiecku niż po polsku i to w kwestiach stylu jak i tekstów (niemieckiego nie znam ale sądzę, że Maciek Das bardziej poprawnie w tym języku składa zdania niż po polsku). Wiadomo kontakt z językiem ojczystym ma znikomy a po tylu latach mieszkając na emigracji wyćwiczył tamtejszy język. Lubię Maćka słuchać i po polsku i po niemiecku jednak "kontrast" jest wyazisty Wink Także, trzeba życzyć więcej wkładu ze strony językowej w teksty po polsku. Maciek po niemiecku zapierdala elegancko i słuchając go nie slyszę różnicy w porównaniu ze znanymi niemieckimi rap graczami (chociaż zaznaczam, że nie ogarniam dogłębnie seny niemieckiej - wiadomo FREUNDESKREIS RULES !!! Cool
Podoba mi się klimat, który nadają bity. Mroczny, niepokojący klimat rodem z produkcji COFFEE JUNKIES. No i na pochwałę zasługuje pomysł wrzucenia instrumentali. Pamiętam jak sluchałem płyty Soul Assassins czy płyt Cypressów gdzie były takie patenty - jara mnie to, no i daje czas na kontemplacje płyty. Jeden ciekawy instrumental ZKMD i break OER BEAT (fajny ukłon dla tancerzy). W kwestii gościnnych nawijek to EWA cały czas do przodu, z kolejnej na kolejną nagrywkę coraz lepszy wokal. Moim faworytem jest EMATEI DUCH - naprawdę zajebisty rap i to co tygrysy lubią najbardziej - "flow". Konkretny zawodnik - nie ma co. W ogóle na tej płycie reprezentanci polskiego rapu dobrani w takim ulicznym hardcorowym klimacie. Dobrze usłyszeć rapy Eddiego i udział najbardziej domowego deejaya WEEDEE Wink Minusy techniczne: wokal WAJERA w "Zalety i wady" przesunięty - nie ma chuja słuchalem pare razy i nie jest dobrze wstawiony, no i kwestia mojej zwroty (trudno pisać o sobie Wink ) w kawałku "Prawo do milczenia" za cicho w stosunku do wokalu ZKMD i WIŚNI. To już chyba jakieś fatum jest bo w kolaboracji z TCW to często jakieś problemy są - tak było z "Akordeonem" na płycie COFFEE JUNKIES czy z kawałkiem "Jesteśmu tu i tam" z BERWIM. Oczywiście jestem zdania, że "fatum" w takim wypadku można obejść, wnikliwie słuchając zmiksowany materiał przed wypuszczeniem - potem już reedycje nic nie dadzą. Spieprzone kopie okrążają świat Wink Generalnie jest ok. Nielegal dobrze płynie o początku do końca. Od razu przy pierwszym przesłuchiwaniu rozpoznawalne były "single" Wink : "My Style" i "Manifest" no i "Prosto w pysk" - numer ten nabiera całkiem innego wyrazu słuchając całej płyty. Bonusy w porządku - dopiero teraz przekonałem się do kawałka z EWĄ - "To nie ja" (wcześniej jak ZKMD zapodał na forum ten numer to mi nie podszedł, a teraz to nawet mi wpada w ucho Wink ). Remix "Manifestu" też ciekawy. I jara mnie bardzo kawałek "Uberfahren" - super - lajtowy klimat.
Na zakończenie cytuję "4 Elementy": "(...) TY JEŚLI CZUJESZ TO CO MY - ŁAP SIE ELEMENTU - I ZAPRASZAM DO GRY (...)" I tyle na ten temat Cool
ZKMD36

PostWysłany: 17-10-2007 18:56   Odpowiedz z cytatem

PAZUR WIELKIE DZIEKI

WEZME TO I TO POD UWAGE W PRZYSZLOSCI

SALAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kurokial

PostWysłany: 30-10-2007 13:33   Odpowiedz z cytatem

dobra płyta zostala rozpowszechniona delikatnie na IRC'u przezemnie parenascie osob pobralo Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> Pliki audio, video, grafika, linki Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Opcje 
Zezwolenia Opcje
Kto jest na Forum Nie możesz pisać nowych tematów