Strona glówna  •  Excalibur  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Rejestracja  •   Profil  •  50 ostatnich postów  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj 

MUSI - W 80 MINUT DOOKOŁA VINYLA MIXTAPE 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> O muzyce mego miasta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor
Wiadomość
PAZUR

PostWysłany: 31-01-2007 18:50   Odpowiedz z cytatem

Witam. Powstanie tgo forum zbiegło się z wydaniem mixtape'u pzez Musiego czego wynikiem było zniknięcie newsa o tej produkcji z głownej strony Excalibura.
Przypomnę adres do strony mixtapu:
http://excalibur.tcz.pl/mp3/mixtape_w_80/

MUSI - W 80 MINUT DOOKOŁA VINYLA - MIXTAPE

Cieszą mnie bardzo tego typu akcje. Szczególnie wtedy kiedy podchodzi się poważnie do swej pracy. Bo przecież ta produkcja to nie jest playlista ulubionych kawalków zassanych z internetu. Musi zapodal numery, ze swojej kolekcji winyli. Oczywiscie ten mixtape to nie 100% winyl bo są i blendy(nie w każdym jest acapella czy beat z winyla - ale w większości tak jest - o tym dokładnie by Musi musiał poopowiadać Wink) i premierowy kawałek Musiego.
Jest to tego typu pierwsza taka produkcja rodem z Tczewa - co też mnie bardzo cieszy, że coś się ruszyło. Może nie wszyscy wiedzą ale to nie debiut Musiego w tym temacie bo wcześniej kleił mixtapy na różne okazje - co nie Memek ?? Wink jednak wtedy jeszcze nie z płyt.
Na mixtapie rożnorodność - od amerykańskich klasyków po polskie jointy i odrobina dancehallu.
Fajnie, że są blendy - Musi zapodał ich 5 plus swoja wersję "To jest to" Hemp Gru.
Bardzo fajny jest mix trzech numerów PCP, Q-Tip i Nasa które łączy ten sam refren.
Swego czasu Mercedresowi zarzucano kopiowanie patentów, refrenów - szczególnie z jamajskich kawałków. Czy kopiuje czy nie - nie mnie to oceniać. W każdym razie dość często jest spotykane szczególnie w dancehallu ale też w rapie zaporzyczanie kwestii, melodii, patentów nie tyle w celu kopiowania ile po prostu z zajawki, szacunku czy też pokazania że też się tak potrafi polecieć Wink
Wersja PCP moim zdaniem się obroniła a Musi swym miksem pokazał, że nie tylko Dresu zaporzyczył kwestie "oochie wally". Zresztą wersji tego refrenu jest jeszcze więcej.
Ogólnie podoba mi się ten mixtape. Nie nudzi się, dobry jest na bibke jak i domową posiadówkę. Trochę historii, troche edukacji i oczywiście sporo zabawy.
Cóz nie traktujcie tego jako recenzji ale zachęty do dyskusji. No i oczywiście po wysłuchaniu tego mixtapu zachety do własnej pracy. Wink
Dee Jays Move Ya !!!!!!!! Bless !!

P.S. Żałuję tylko, ze nie ma okładki z prawdziwego zdarzenia. Musi może jednak da się coś zrobić w tym kierunku ??? Cool
STR

PostWysłany: 31-01-2007 19:30   Odpowiedz z cytatem

Racja, mixtape podoba mi się bardzo. Żałuje trochę że tak w tym czasie zamuliłem bo też chciałem coś zrobić w tym kierunku Sad cóż... jeszcze będzie czas, a ta produkcja napewno zachęciła mnie do działania Twisted Evil
ps. Musi, dał bym chwilkę freestylowej akcji skreczu Very Happy ale jak najbardziej pozytywnie.
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
musi

PostWysłany: 31-01-2007 19:50   Odpowiedz z cytatem

I o to chodzi chce cie zmotywowac radzio bo wiem ze zapal nie gasnie. Co do skreczy to nie jest to mixtape turnatablistyczny bo jakowych umiejetnosci jeszcze nie posiadam ale samo sklejanie w calosc i dobry miks jest bardzo trudny a na tym sie koncentrowalem no i oczywiscie uwielbiam robic blendy. Ziutek zapomniales o moim mixtape dla prawdziwych pimpow:) hustler's mix convention
Powrót do góry
McB
Administrator

PostWysłany: 31-01-2007 20:09   Odpowiedz z cytatem

No, ostatnio jakoś też polubiłem blendy. A co do skreczy i miksu na mixtape to wiadomo... początki. Ważne, że są ludzie, którym się chce to robić - bo to żmudna robota. Nie będę tego mixtape oceniac technicznie, zrobię to pod względem muzycznym - nawet, nawet ci to wyszło, choć przedostatnim się jarałem bardziej Smile Tzn przesłuchałem go 20 razy a nie 10 Smile.

p.s. tylko mnie tera rękawicą w pysk nie daj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
musi

PostWysłany: 31-01-2007 21:17   Odpowiedz z cytatem

co do okladki to mam nadzieje ze powstanie jest juz swietny pomysl tylko wykonawca czyli Szak zmaga sie obecnie z sesja na wydziale architektury a polibuda to nie przelewki jak wiemy takze dajmu mu czas:)
Powrót do góry
koper87

PostWysłany: 01-02-2007 20:17   Odpowiedz z cytatem

MIXTAPE jak najbrdziej na +
GRATULUJE POMYSŁU Smile
ELO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Artek

PostWysłany: 01-02-2007 20:29   Odpowiedz z cytatem

ja tez jestem jak najbardziej za Smile osobiscie jestem ogromnym zwolennikiem wszelkiego rodzaju dobrych mixtepow....ten uwazam za dobry...ale pucka Smile
systempalecreka

PostWysłany: 09-02-2007 20:34   Odpowiedz z cytatem

A moje zdanie znasz bracie.Pozdrawiam
PiTeK

PostWysłany: 24-02-2007 10:42   Odpowiedz z cytatem

dobrze wykonane pozdro
ICAR

PostWysłany: 27-11-2007 09:38   Odpowiedz z cytatem

Dobry klimat Wink

...

NPO- Niekonczacy Poemat Osiedlowy,Ktory z latwoscia Wchodzi do twej glowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Excalibur, 83-110 Forum Strona Główna -> O muzyce mego miasta Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Opcje 
Zezwolenia Opcje
Kto jest na Forum Nie możesz pisać nowych tematów